XIII Międzynarodowa Olimpiada Notariatu - 2015

Utworzono: czwartek, 28, maj 2015 Poprawiono: czwartek, 28, maj 2015

Od 29 do 31 maja w Mszanie Dolnej potrwa XIII Międzynarodowa Olimpiada Notariatu. Zawody będą rozgrywane na obiektach sportowych w Mszanie Dolnej i pływalni w Limanowej.

Do Mszany Dolnej przyjedzie ponad 400 zawodników nie tylko z Polski, ale i z zagranicy. Wezmą oni udział w ponad 30 konkurencjach. Na zwycięzców czekają medale i puchary, które będą przyznawane zarówno w klasyfikacji indywidualnej jak i drużynowej.
 
O tym jaka była rywalizacja i jakie wrażenia z pobytu w Beskidzie Wyspowym wywieźli notariusze opowiada relacja, którą przeprowadzilśmy w 2013 roku.
 
Program XIII Międzynarodowej Olimpiady.
 
czwartek 28 maja 2015
 
- od godz. 16.00 - przyjazd uczestników, zakwaterowanie w Rabce-Zdrój, Rabce Zaryte, Mszanie Dolnej,
- od godz.19.00 - kolacja
  
piątek 29 maja 2015
 
- od. godz. 7.30 do 8.30 - śniadanie 
- godz. 8.30 - wyjazd na stadion KS TURBACZ Mszana Dolna, ul. 
- godz. 9.15 przygotowanie uczestników do Olimpiady 
- godz. 9.30 otwarcie Olimpiady, defilada uczestników poszczególnymi Izbami Notarialnymi, występ Orkiestry z Mszany Dolnej, wspólne zdjęcie uczestników Olimpiady
- od godz. 10.30 zawody sportowe w następujących dyscyplinach: 
 
 turniej piłki nożnej
 
- godz. 11.00 – ćwierćfinał 
- godz. 12.00 - ćwierćfinał 
- godz. 13.00 - ćwierćfinał 
- godz. 14.00 - ćwierćfinał 
- godz. 16.00 - półfinał - zwycięzca II i III meczu
- godz. 17.00 - półfinał – zwycięzca I i IV meczu 
 
- Mecze odbywają się 2 x 20 minut systemem pucharowym, zwycięzcy ćwierćfinału przechodzą do półfinału, zwycięzcy w półfinale zagrają o I miejsce,  pokonani o III miejsce, pokonani w ćwierćfinale zajmują miejsca od V.  
 
 turniej piłki siatkowej mężczyzn 
 
- godz. 11.00 – runda wstępna / boisko nr 1 /
- godz. 11.00 – runda wstępna / boisko nr 2 /
- godz. 11.45 – runda wstępna / boisko nr 1 /
- godz. 11.45 – runda wstępna / boisko nr 2 /
- godz. 12.30 – runda wstępna / boisko nr 1 /
- godz. 12.30 – runda wstępna / boisko nr 2 /
- godz. 13.30 – I ćwierćfinał / boisko nr 1 / 
- godz. 13.30 – II ćwierćfinał / boisko nr 2 / 
- godz. 14.15 – III ćwierćfinał / boisko nr 1 / 
- godz. 14.15 – IV ćwierćfinał / boisko nr 2 / 
- godz. 15.15 – I półfinał - zwycięzca II i III ćwierćfinału / boisko nr 1 / 
- godz. 15.15 – II półfinał - zwycięzca I i IV ćwierćfinału / boisko nr 2 / 
- godz. 16.15 – mecz o III miejsce / boisko nr 1 / 
- godz. 17.00 – mecz o I miejsce / boisko nr 1 / 
 
Mecze odbywają się do dwóch zwycięskich setów /do 25 w secie/ systemem pucharowym , zwycięzcy meczów rundy wstępnej przechodzą do ćwierćfinału, następnie zwycięzcy ćwierćfinału przechodzą do półfinału , zwycięzcy w półfinale zagrają o I miejsce ,pokonani o III miejsce , pokonani w rundzie wstępnej i ćwierćfinale zajmują miejsca od V –XII,
- / zawody będą się odbywać w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Mszanie Dolnej przy ul. Sienkiewicza 2 – kursować będzie bus ze stadionu Turbacza do hali/
 
turniej tenisa stołowego 
 
 - od godz. 11.30 - turniej systemem pucharowym do 2 przegranych

turniej tenisa ziemnego 
 
 Kobiety, mężczyźni - gra pojedyncza,
- od godz. 11.00 na kortach w Mszanie Dolnej – dwa korty /uczestnicy po otwarciu 
/Uwaga! – gra pojedyncza kobiet i mężczyzn odbędzie się w dwóch grupach wiekowych: do 45 lat i powyżej 45 lat/
 
turniej szachowy 
 
- od godz. 11.00 system szwajcarski 
 
pływanie 
 
- od godz.11.30 na basenie w Limanowej / uczestnicy po otwarciu Olimpiady o 
- godz. 11.45 - 50 m - styl dowolny kobiet 
- godz. 12.05 - 50 m - styl dowolny mężczyzn
- godz. 12.25 - 50 m - styl klasyczny kobiet 
- godz. 12.45 - 50 m - styl klasyczny mężczyzn
- godz. 13.05 - 200 m - styl dowolny kobiet 
- godz. 13.25 - 200 m - styl dowolny mężczyzn
- godz. 14.00 - sztafeta mieszana 4x25 metrów kobiet i mężczyzn
- /Uwaga! 50 m stylem dowolnym kobiet i mężczyzn odbędzie się w dwóch grupach 
 
Olimpiady o godz. 10.45 zostaną przewiezieni ze stadionu Turbacza/ - system pucharowy /losowanie par odbędzie się na stadionie/
 
godz. 10.30 zostaną przewiezieni ze stadionu Turbacza / wiekowych: do 45 lat i powyżej 45 lat/lekkoatletyka
 
Eliminacje 
 
- godz. 16.00 - 100 m kobiet
- godz. 16.30 - 100 m mężczyzn
- Do finału kwalifikują się zwycięzcy poszczególnych eliminacji / sobota / 
 
/Uwaga! – biegi na 100m kobiet i mężczyzn odbędą się w dwóch grupach wiekowych: do 45 lat i powyżej 45 lat/
 
 Finały
 
- godz. 11.30 - 800 m kobiet 
- godz. 12.00 - 1500 m mężczyzn
- godz. 16.30 - sztafeta 4x100 m Rad Izb Notarialnych /2 kobiety i 2 mężczyzn/
- godz. 17.00 - 400 m kobiet
- godz. 17.30 - 400 m mężczyzn
- godz. 11.00 - pchnięcie kulą mężczyzn 
- godz. 12.00 - pchnięcie kulą kobiet
- godz.16.00 - skok wzwyż kobiet 
- godz. 16.30 - skok wzwyż mężczyzn 
- Zawodnicy wykonują po 3 próby.
 
 sport na wesoło
 
- godz. 16.00 - podnoszenie ciężarka
- godz. 16.00 - rzuty do kosza
- godz. 14.00 - 15.30 - obiad na stadionie
- godz. 18.45 – wyjazd autobusami do miejsca zakwaterowania
 - godz. 20.00 – przejazd z miejsc zakwaterowania na imprezę plenerową 
 
 konkurs piosenki „Śpiewać każdy może„  / zespół z każdej Izby wykonuje jedną dowolną piosenkę lub wiązankę /
 
 - dyskoteka 
 
 - godz. 1.00 – powrót autobusami do miejsc zakwaterowania 
  
sobota 30 maja 2015
 
- godz. 7.30 - 8.30 - śniadanie
- godz. 8.30 - wyjazd na stadion KS TURBACZ Mszana Dolna, ul. 
- godz. 9.15 - przygotowanie uczestników do zawodów 
- od godz. 9.30 - dalszy ciąg zawodów sportowych w następujących dyscyplinach:
 
 Koszykówka
 
- godz. 9.30 – runda wstępna 
- godz. 10.00 – runda wstępna 
- godz. 10.30 – runda wstępna 
- godz. 11.00 – runda wstępna 
- godz. 11.30 – I ćwierćfinał 
- godz. 12.00 – II ćwierćfinał 
- godz. 12.30 – III ćwierćfinał 
- godz. 13.00 – IV ćwierćfinał 
- godz. 14.00 – I półfinał - zwycięzcy II i III ćwierćfinału
- godz. 14.30 – II półfinał - zwycięzcy I i IV ćwierćfinału
- godz. 15.30 – mecz o III miejsce 
- godz. 16.15 – mecz o I miejsce 
 
- Mecze 2 x 12 minut będą odbywać się systemem pucharowym ,zwycięzcy meczów rundy wstępnej przechodzą do ćwierćfinału, następnie zwycięzcy ćwierćfinału przechodzą do półfinału , zwycięzcy w półfinale zagrają o I miejsce, pokonani o III miejsce, pokonani w rundzie wstępnej i ćwierćfinale zajmują miejsca od V- X meczów rundy wstępnej przechodzą do ćwierćfinału, następnie zwycięzcy ćwierćfinału przechodzą do półfinału , zwycięzcy w półfinale zagrają o I miejsce, pokonani o III miejsce, pokonani w rundzie wstępnej i ćwierćfinale zajmują miejsca od V- X 
 
Zawody będą się odbywać w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Mszanie  Dolnej przy ul. Sienkiewicza 2 – kursować będzie bus ze stadionu Turbacza do hali
 
Piłka nożna
 
- godz. 16.00 mecz o III miejsce
- godz. 18.30 mecz o I miejsce 
 
Lekkoatletyka
 
Finały 
 
- godz.10.30 – skok w dal kobiet
- godz. 11.00 – skok w dal mężczyzn
- godz. 12.00 – sztafeta 4 x 400 kobiet 
- godz. 12.30 – sztafeta 4x400 mężczyzn 
- godz. 16.00 – bieg 100 metrów kobiet
- godz. 16.15 – bieg 100 metrów mężczyzn 
- godz. 17.15 – sztafeta 4x100 metrów kobiet
- godz. 17.30 – sztafeta 4x100 metrów mężczyzn
 
Turniej tenisa ziemnego 
 
- od godz. 11.00 mikst na kortach w Mszanie Dolnej, dwa korty - system pucharowy losowanie par odbędzie się na stadionie w piątek 29 maja wraz z losowaniem gier pojedynczych
 
- godz. 14.00 - 15.30 - obiad na stadionie
 
Sport na wesoło 
 
- godz. 13.00 - sztafeta z przeszkodami / zespoły 4-ro osobowe - 2 mężczyzn i 
 
2 kobiety system pucharowy
 
- godz. 16.30 - przeciąganie liny / zespoły 5-cio osobowe - 3 mężczyzn i 2 kobiety system pucharowy /
- godz. 18.00 - rzuty karne Prezesów lub Wiceprezesów Izb Notarialnych oraz Szefów Reprezentacji Zagranicznych
 
 Brydż
 
- od godz. 11.00
- godz. 14.00 - 15.00 - przerwa w zawodach, obiad na stadionie
- godz. 20.15 - ogłoszenie wyników, wręczenie medali i pucharów, pokaz ogni sztucznych, kolacja, dyskoteka 
- od godz. 24.00 - co godzinę kursują autobusy do miejsca zakwaterowania 
 
niedziela 31 maja 2015
 
- godz. 8.00-9.30 – śniadanie 
- zakończenie Olimpiady i wyjazd uczestników 
 
 W zawodach sportowych występują poszczególni reprezentanci Izb Notarialnych z Polski i zagranicy, według wcześniejszych zgłoszeń poza sportem na wesoło, na które zapisy będą przyjmowane przez sędziów bezpośrednio przed zawodami.
Powyższy program ma charakter ramowy i zależy od ilości zgłoszonych uczestników oraz drużyn z poszczególnych izb notarialnych w poszczególnych konkurencjach. 
Do rozgrywek piłki nożnej, siatkówki i koszykówki mogą być zgłoszone zespoły z 2 łączonych Izb Notarialnych pod warunkiem że dana Izba nie zgłosiła samodzielnie drużyny. 
 
Biuro Olimpiady:
 
Kancelaria Notarialna Czesław Szynalik notariusz 
34-730 Mszana Dolna, ul. Fabryczna nr 6, 
tel.+4818-33-10-619, fax +4818-33-12-253, tel. kom.+48606356564.
 
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  www.olimpiadanotarialna.pl
 
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego
Czesław Szynalik